نایلونی که هزار دسته دارد

امروزه نایلونهای فریزر به طور جهانی در سراسر جهان استفاده می شود و چه در یونان باشید و چه در خلیج گرین، به راحتی می توانید یکی از انواع کیسه فریزر را پیدا کنید.

نایلون بدون شک با جلوگیری از شیوع بیماری و حاوی میکروب ها جان افراد بی شماری را نجات داده اند.

با این حال، آیا تا به حال به بررسی تاریخچه کیسه فریزر توقف کرده اید؟ اگر این کار را نکرده اید، تنها نیستید! اکثر مردم هرگز به تاریخچه کیسه فریزر فکر نمی کنند.

برای رفع این مشکل، بیایید یک سفر سریع به یک مسیر حافظه زباله داشته باشیم تا تاریخچه پلاستیک فریزر کیلویی را مرور کنیم.

قبل از اختراع کیسه‌های فریزر، مستعمره‌نشینان آمریکایی زباله‌های خود را دفن می‌کردند، می‌سوزانند یا در خیابان پرتاب می‌کردند – جایی که گرازها آزادانه پرسه می‌زدند و زباله‌های تند مرتباً سرریز می‌شد.

در واقع، شهر نیویورک یک اسکله در رودخانه شرقی به ویژه برای ریختن زباله در آن ایجاد کرد و نیازی به گفتن نیست که زندگی قبل از  نایلون سفید دسته دار با امروز بسیار متفاوت بود.

پس از جنگ جهانی دوم، مخترع وینیپگ، هری وسیلیک، در حال آزمایش یک ماده ضدآب و کشسان جدید به نام پلی اتیلن بود. Wasylyk اولین کیسه زباله پلاستیکی را در آشپزخانه خود ساخت و کیسه‌هایی را برای ردیف کردن سطل‌های زباله در بیمارستان عمومی وینیپگ در سال 1950 تهیه کرد.

او این کیسه را از طریق فرآیندی به نام اکستروژن ایجاد کرد که شامل تبدیل گلوله های رزین کوچک به کیسه های پلاستیکی بود. گلوله ها گرم شده و سپس تحت فشار قرار گرفتند تا انعطاف پذیرتر شوند و سپس این رزین در کیسه‌هایی دمیده می‌شود که در یک انتهای آن مهر و موم می‌شود.

کیسه های فریزر اصلی سیاه نبودند – سبز بودند و برای استفاده مسکونی در نظر گرفته نشده بودند و این کیسه ها به منظور جلوگیری از تکثیر فلج اطفال به بیمارستان عمومی وینیپگ فروخته شد و سپس شرکت یونیون کاربید ایده کیسه زباله را خریداری کرد.

تا اواخر دهه 1960 بود که اولین کیسه فریزر نانو آیری پلاست مسکونی با نام کیسه  “Glad” تولید شد و ساخته جدید به سرعت به موفقیتی خیره کننده تبدیل شد و راه خود را در چندین خانه و کسب و کار پیدا کرد.

 • منابع:
  1. There’s Nothing Trashy about the History of Trash Bags

 • تبلیغات: 
  1. فردی که با استفاده از کمربند چرم توانست اسب وحشی را رام کند!!
  2. گوگرد انعطاف پذیری حالت اکسیداسیون
  3. چرم سازی مدرن
  4. تلخی لیمو عمانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.