مارچوبه در اصفهان برای کوچک کردن شکم در عرض یک هفته

مارچوبه فقط مارچوبه نیست. حدود 220 گونه مختلف از جنس مارچوبه وجود دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اما هنگامی که ما به صورت عامیانه در مورد مارچوبه صحبت می کنیم، منظور ما مارچوبه گیاهی است که در بازار یا در سوپرمارکت عرضه می شود که به آن مارچوبه معمولی نیز می گویند.

فقط شاخه های جوان سفید مایل به قرمز کم رنگ را می خرند و می خورند. در واقع، کلمه مارچوبه از کلمه یونانی “aspharagos” به معنای “شاخه جوان” گرفته شده است. 

اگر از رشد مارچوبه در اصفهان در اوایل عمرش جلوگیری نمی شد، ساقه هایی به ارتفاع 150 سانتی متر با شاخه های برگ مانندی تولید می کرد که گل های کوچک و زرد رنگ از ژوئن تا جولای روی آن ها شکوفا می شود.

مارچوبه در اصفهان

ظرافت

مارچوبه تازه شکل یک غذای لذیذ را دارد. کمبود این سبزی نیز احتمالاً به این امر کمک می کند. مارچوبه تازه آلمانی فقط برای چند هفته در بهار در دسترس است.

مارچوبه از شیشه یا قوطی از نظر طعم نمی تواند با آن رقابت کند.

کم کالریظرافت

مارچوبه از بیش از 92 درصد آب تشکیل شده است. محتوای چربی فقط 0.3 درصد است. نسبت کربوهیدرات ها به سختی بالاتر از 0.47 درصد است.

بیشتر کالری ها از پروتئین ها (پروتئین) می آید که کمی بیش از دو درصد در مارچوبه وجود دارد مارچوبه به دلیل محتوای بالای پتاسیم و آسپاراژین که عملکرد کلیه را تحریک می کند، خاصیت تخلیه دارد.

در چین، مارچوبه 5000 سال پیش به عنوان درمانی برای مشکلات مثانه استفاده می شد.

ویتامین ها و مواد معدنی

مارچوبه به عنوان یک سبزی سالم شهرت دارد. در واقع، مارچوبه حاوی مقدار زیادی ویتامین است: 500 واحد بین المللی ویتامین A، 0.11 میلی گرم ویتامین B1، 0.12 میلی گرم ویتامین B2، 0.60 میلی گرم ویتامین B6، 1 میلی گرم نیاسین، 20 میلی گرم ویتامین C، 2.5 میلی گرم ویتامین E.

مواد معدنی مهمی نیز در مارچوبه یافت می شود: 4 میلی گرم سدیم، 210 میلی گرم پتاسیم، 20 میلی گرم کلسیم، 20 میلی گرم منیزیم، 45 میلی گرم فسفر، 1 میلی گرم آهن.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.