لامپ زنون یخی قابل استفاده در فروشگاه های زنجیره ای

بارزترین عامل در میان ویژگی های چراغ جلو زنون، قدرت نوری است که از آن پخش می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بنابراین، تشخیص یک خودرو با چراغ های جلو زنون بسیار ساده است. لامپ های زنون نور را تقریباً سفید در یک منطقه گسترده پخش می کنند، آنها هیچ جهت عمودی یا افقی ندارند.

بنابراین، باید با لامپ زنون یخی از نوع لنز استفاده شود. به عبارت دیگر، نور از طریق لنزهای چراغ جلو جهت مشخصی را می گیرد.

نورهای شدید ساطع شده از لامپ های زنون اگر به درستی تنظیم نشده و مطابق با قوانین استفاده نشود باعث ناراحتی می شود.

استفاده از چراغ های زنون اصلاح نشده که مطابق با استانداردهای ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرند، به گونه ای که مزاحمتی برای رانندگان و عابران پیاده ایجاد نکند، بلامانع است.

لامپ زنون یخی

چراغ‌های جلوی زنون که با گاز زنون کار می‌کنند، در مقایسه با چراغ‌های هالوژنی روشن‌تر می‌درخشند و انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

چراغ های زنون که اخیرا به دلیل درجه و رنگ نوری که تولید می کنند بسیار رایج شده اند از لامپ هایی با دو الکترود تشکیل شده اند. لامپ های زنون در صنعت خودروسازی به عنوان یک لامپ دراز که با مواد کوارتز پوشانده شده است برجسته می شوند.

این کوارتز به طور کلی حاوی مخلوط های گازی به نام گاز زنون است. رنگ روشن چراغ های زنون که نیروی باتری را به لطف گاز و الکترودهای داخل آن به انرژی نور تبدیل می کند، سفید و به طور کلی 4300 درجه سانتیگراد است.

استفاده از چراغ های جلو زنون به صورت بلند و کوتاه ارتباط مستقیمی با این واقعیت دارد که چند ثانیه طول می کشد تا این فناوری به سطوح تولید نور ایده آل برسد. 

انواع نور زنون که در عرض چند ثانیه به سطح ایده آل انتشار نور می رسند، بنابراین در پرتوهای بالا استفاده نمی شوند. در بخش خودرو، برخی از خودروها زنون را در نور کم و انواع نور هالوژن را در نور بالا ترجیح می دهند.

چراغ جلو LED چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، منابعی که برای تابش نور استفاده می شود روز به روز توسعه یافته است. شناخته شده ترین این منابع تکنولوژی LED است.

 ال ای دی ها که به عنوان دیود ساطع کننده نور، یعنی “دیود ساطع نور” ظاهر می شوند، همانطور که از نام آن پیداست از عناصر مداری به نام دیود تشکیل شده اند. دیود به عنوان یک عنصر مدار نیمه هادی متشکل از دو سیم شناخته می شود که به جریان الکتریکی اجازه می دهد فقط در یک جهت جریان یابد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.