فواید چراغ قوه حین قطعی برق

چراغ قوه ها می توانند در هر زمان مفید باشند. این وسیله مفیدی است که می توانید در زمان قطع برق و حتی هنگام کمپینگ یا پیاده روی همراه خود داشته باشید.

انواع مختلفی از چراغ قوه ها با انواع مختلف لامپ و روش های روشنایی وجود دارد. چراغ قوه شارژی مکانیکی LED این روزها یک انتخاب محبوب در بین مردم است.

ممکن است شما یک چراغ قوه داشته باشید و بدانید که چگونه از آن استفاده کنید. آیا تا به حال فکر کرده اید که داخل چراغ قوه چیست؟ یا اینکه چگونه کار می کند تا یک پرتو نور قدرتمند منتشر کند.

ادامه مطلب را بخوانید تا خودتان پاسخ ها را بیابید.

چراغ قوه LED چیست؟
LED مخفف Light emitting diode است که در این نوع چراغ قوه نور تولید می کند. نوع رایج دیگر چراغ قوه از یک لامپ رشته ای استفاده می کند که گرمای زیادی از خود ساطع می کند، یعنی اتلاف انرژی.

چراغ قوه های LED نسبت به چراغ قوه های دارای لامپ رشته ای خنک تر، مصرف انرژی و محبوبیت بیشتری دارند. آنها همچنین دوام بیشتری دارند و بادوام هستند و قطعات به سختی نیاز به تعویض دارند.

این روزها چراغ قوه پلیسی قوی LED در اشکال و اندازه های مختلف برای اهداف مختلف تولید می شوند. چراغ قوه های دستی، چراغ های جیبی، چراغ های جلو و بسیاری گزینه های دیگر وجود دارد.

بسیاری از چراغ قوه های LED این روزها دارای تنظیماتی برای تنظیم پرتو بر اساس نیاز شما هستند. این چراغ قوه را در چندین برنامه کاربردی می کند.

داخل چراغ قوه LED چیست؟
اگرچه ممکن است چندین چراغ قوه LED داشته باشید، اما هرگز به آنچه در داخل یک چراغ قوه LED است فکر نمی کردید. بسیاری از افراد فقط نحوه استفاده از چراغ قوه را می دانند و از قسمت های داخلی آن بی اطلاع هستند.

قطعات چراغ قوه LED
یک چراغ قوه LED شامل چندین بخش ضروری برای عملکرد صحیح آن است. قطعات چراغ قوه به هم متصل می شوند تا جریان الکتریسیته در سراسر دستگاه جریان یابد و پرتوهای نور تولید می کنند.

در اینجا قطعات موجود در چراغ قوه LED آمده است.

پوشش بیرونی یا کیف
کیس همان چیزی است که قسمت های داخلی انواع چراغ قوه شارژی از جمله لامپ یا لامپ و باتری ها را می پوشاند. محفظه های چراغ قوه معمولاً از پلاستیک یا مواد نارسانا ساخته می شوند.

کنتاکت های فلزی
این نوار فلزی نازک ساخته شده از برنج یا مس به جریان الکتریسیته بین قسمت های مختلف چراغ قوه کمک می کند.

نوار فلزی در سرتاسر چراغ قوه قرار دارد و معمولاً قطعاتی که جریان الکتریسیته، لامپ، کلید و باتری ها را برای تکمیل مدار به هم متصل می کند.

تعویض
با فشار دادن سوئیچ، جریان برق در چراغ قوه، که در وضعیت «روشن» است، فعال می شود. با فشار دادن سوئیچ در موقعیت “OFF” جریان برق در چراغ قوه قطع می شود و در نتیجه چراغ خاموش می شود.

باتری ها
باتری ها انرژی مورد نیاز چراغ قوه را تامین می کنند تا جریان الکتریسیته جریان داشته باشد و نور ساطع کند.

بازتابنده
بازتابنده در اطراف لامپ قرار دارد و وظیفه هدایت مجدد پرتوهای نور از لامپ را بر عهده دارد تا یک پرتو نور ثابت ایجاد کند. این نور مرئی است که چراغ قوه ساطع می کند. رفلکتور از پلاستیک ساخته شده و با یک لایه آلومینیومی براق پوشیده شده است.

لامپ
لامپ یا لامپ منبع نور در چراغ قوه پلیسی کوچک است. از LED ساخته شده است که هنگام عبور برق می درخشد

 • منابع:
  1. What Is Inside An LED Flashlight

 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. نخود فرنگی غذای خوشمزه
  3. بعد از خوردن الکل باید چه اقداماتی انجام دهیم
  4. با چکش برقی به فضا بروید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.