سیم برق دو رشته ای که موجب سیاه شدن رنگدانه موهای سفید می شود

به عنوان سیم برق دو رشته ای آلومینیومی تا حد زیادی توسط فیدرهای خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می شود. این نوع سیم کشی نسبتا سبک تر، ارزان تر و انعطاف پذیرتر از همتایان خود (از جمله سیم مسی) است.

با این حال، سیم آلومینیومی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود و بنابراین باید نسبت به روش‌ها و مصالح مناسب نصب و خاتمه دقت زیادی کرد.

یک جایگزین ارزان تر اما موثرتر، سیم آلومینیومی با روکش مسی است (به اختصار CCAW یا CCA). از هسته داخلی آلومینیوم و یک پوشش خارجی از مس تشکیل شده است.

CCAW کمتر از سیم آلومینیومی خالص خطرناک است و وزن آن بسیار کمتر از سیم مسی است. موارد استفاده از سیم آلومینیومیدر صنعت ساختمان.

سیم
آلومینیوم یک جایگزین عالی برای مس است و تا حد زیادی در ساخت سیم های ساختمانی استفاده می شود. برق‌کارها و پیمانکاران از سیم‌های آلومینیومی ساختمانی در اندازه‌های بزرگ در جایی که نیاز به ولتاژ پایین وجود دارد استفاده می‌کنند.

این برای پیمانکاران از نظر صرفه جویی بیشتر سودمند است زیرا نیمی از وزن سیم مسی را دارد. هادی های آلومینیومی برای سیم های ساختمانی به گونه ای ساخته می شوند که قطر کلی سیم آلومینیومی مشابه قطر سیم مسی باشد.

شرکت های برق مانند شرکت های توزیع برق به طور گسترده ای از سیم آلومینیومی در سراسر سیستم های توزیع خود (شبکه های برق) برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می کنند.

سیم آلومینیومی با روکش مسی عمدتاً در سیم پیچ ها، کابل های برق و آنتن های با کیفیت بالا استفاده می شود. ترکیب آلومینیوم و مس در کاربردهای تجاری و مسکونی از جمله سیم کشی خانگی، سیم کشی کابل، هدفون، بلندگو و آنتن استفاده می شود.

CCAW همچنین برای کمک به اتصال اینترنت به رایانه استفاده می شود. آنها اجزای مهم مودم های کابلی و اتصالات تلویزیون و همچنین اتصالات اترنت (یعنی LAN و WAN) هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.