دانه‌های زیره سبز به‌ عنوان ادویه

اگر چه دانه‌های زیره سبز (C. cyminum L.) به‌عنوان ادویه به‌خاطر رایحه متمایزشان به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند، اما معمولاً در طب سنتی برای درمان بیماری‌های مختلفی از جمله اسهال مزمن و سوء هاضمه، گاستریت حاد، دیابت و  استفاده می‌شود.

آیا می دانید که تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود و چگونه می توان نسبت به برخوردار شدن از آن نهایت بهره را برد.

ادبیات شواهد زیادی برای فعالیت‌های بیولوژیکی و زیست‌پزشکی زیره، که عموماً به ترکیبات زیست فعال آن مانند ترپن‌ها، فنل‌ها و فلاونوئیدها نسبت داده می‌شود، ارائه می‌کند (Mnif و Aifa، 2015). آن دسته از اثرات سلامتی دانه های زیره که به طور تجربی تایید شده اند (شکل 3) در زیر مورد بحث قرار گرفته اند.

ما سعی نموده ایم تا طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را برای شما بیان نماییم و همواره این قبیل محصولات را با تنوع بالا در اختیار شما بگذاریم.

عمل محرک گوارشی
در زمینه استفاده از دانه‌های زیره در درمان‌های خانگی و طب سنتی برای کمک به هضم غذا، یک مطالعه حیوانی بررسی کرده است که آیا این دانه‌ها بر روی آنزیم‌های گوارشی اثر تحریکی دارند یا خیر.

تأثیر دانه‌های زیره بر روی آنزیم‌های گوارشی پانکراس موش صحرایی و مخاط روده به‌ویژه در نتیجه مصرف مداوم رژیم غذایی و تجویز خوراکی منفرد مورد بررسی قرار گرفته است (Platel and Srinivasan، 1996؛ 2000a).

شایان ذکر است که قیمت مبل راحتی ارزان نیز بسیار مقرون به صرفه است و همواره مشتریان بسیاری را به سوی خود کشانیده است.

زیره غذایی (1.25%) فعالیت لیپاز پانکراس را کاهش داد، در حالی که فعالیت تریپسین پانکراس، کیموتریپسین و آمیلاز به طور قابل توجهی توسط همان افزایش یافت (Platel and Srinivasan، 2000a). هنگامی که زیره به عنوان یک دوز خوراکی تجویز شد، اثر کاهشی بر لیپاز، آمیلاز، تریپسین و کیموتریپسین پانکراس داشت. در میان آنزیم‌های گوارشی پایانی، فعالیت مالتاز روده کوچک در حیواناتی که با زیره تغذیه می‌شوند به طور قابل‌توجهی بالاتر بود، در حالی که لاکتاز و ساکارز تحت تأثیر قرار نگرفتند (Platel و Srinivasan، 1996).

زیره رژیمی اثر محرک قابل توجهی بر سرعت جریان صفرا داشت، میزان افزایش حجم صفرا 25 درصد بود، در حالی که دوز خوراکی آن هیچ تاثیری بر میزان ترشح صفرا نداشت (Platel and Srinivasan, 2000b).

مصرف زیره سبز در رژیم غذایی تأثیر عمیقی بر برون ده اسید صفراوی (مقدار ترشح شده در واحد زمان) داشت، ترشح اسید صفراوی بیش از 70 درصد نسبت به شاهد بود.

ما همچنین سعی داریم طرز تهیه مربای هویج غلیظ را بگوییم و شما با خیالی آسوده نسبت به تهیه آن اقدام نموده و بهترین را داشته باشید.

افزایش قابل توجه مشابهی در ترشح اسید صفراوی در مورد زیره زمانی که به عنوان یک دوز خوراکی تجویز شد مشاهده شد. از آنجایی که شیره صفرا سهم قابل توجهی در فرآیند کلی هضم و جذب دارد، اساساً با تامین اسیدهای صفراوی مورد نیاز برای تشکیل میسل، انتظار می‌رود که زیره سبز که یک اثر محرک گوارشی دارد، بتواند این کار را با تحریک ترشح اسیدهای صفراوی انجام دهد.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. قیمت عکس اسپرت دونفره | آتلیه عکاسی عروس و داماد
    2. فروش آجر نسوز به صورت عمده در بازار اصفهان
    3. فروش عمده قیچی کم کردن حجم مو با تخفیف ویژه
    4. موتور آسانسور 200 2000 لیتری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.