بهترین پودر ماشین لباسسشویی را بشناسید

شستن لباس‌ها می‌تواند تا حدودی یک علم باشد چند نکته وجود دارد که هنگام شستن لباس‌هایتان باید در نظر بگیرید. همانطور که هست، ما نمی توانیم کورکورانه همه چیز را داخل دستگاه پرتاب کنیم (خوب، شما می توانید، اما ما آن را توصیه نمی کنیم). برای شروع، باید نوع پارچه ای که برای ساخت لباس استفاده می شود را در نظر بگیرید.

پس از همه، مواد مختلف نیاز به انواع مختلف مراقبت دارند. شما نمی توانید فرض کنید که می توانید همه چیز را به همان روش بشویید. به عنوان مثال، شلوار جین خود را در نظر بگیرید – شما آنها را مانند سوتین های ورزشی خود نمی شستید، درست است؟

محصولاتی که با نام پودر ماشین لباسشویی برف روی لباس های خود استفاده می کنید به همان اندازه مهم هستند  یعنی همیشه باید بررسی کنید که از نوع مناسب شوینده برای وسایل خود استفاده می کنید.

در پایان، شوینده های مختلف فرمول های متفاوتی دارند که برای چیزهای مختلف در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برخی از پاک کننده ها با سفید کننده ترکیب می شوند. این باعث می شود آنها برای پارچه های خاصی مانند پشم و چرم نامناسب باشند (سفید کننده الیاف را تجزیه می کند).

به غیر از ماده پاک کننده، مواد شیمیایی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید به لباس های خود اضافه کنید، مانند نرم کننده ها و نرم کننده ها. با این حال، برای اهداف این مقاله، ما بیش از حد به آن نمی پردازیم. در عوض، ما توجه خود را بر روی پودر ماشین لباسشویی متمرکز خواهیم کرد.

تاریخچه مواد شوینده لباسشویی

شوینده های لباسشویی یعنی پودر ماشین لباسشویی سافتلن، همانطور که امروزه می شناسیم، برای اولین بار در دهه 1930 معرفی شدند. با این حال، حتی قبل از آن نیز از افزودنی های شیمیایی برای تمیز کردن لباس استفاده می شد.

به عنوان مثال، مصریان باستان سیلیکات و خاکستر را برای نرم کردن آب اضافه می کردند. همچنین از گوگرد برای تمیز کردن انواع پارچه ها استفاده می شد.

مواد شوینده لباسشویی چگونه کار می کنند؟

پودر لباسشویی پرسیل حاوی اجزای مختلفی از جمله مواد کیلیت کننده، سورفکتانت ها، آنزیم ها، رنگ ها و عطرها هستند. حقیقت این است که آنها برای جدا کردن کثیفی و روغن از لباس به این مواد شیمیایی متکی هستند. سپس آب این ناخالصی ها را از بین می برد.

 

با این اوصاف، سورفکتانت ها بیشتر پاکسازی را انجام می دهند. انواع خاصی از ترکیبات، این مولکول ها دارای یک سر هستند که به سمت مواد دفع کننده آب مانند گریس و روغن و سر دیگر جذب آب می شوند.

در نهایت، نحوه کار به این صورت است که یکی از انتهای آن به خاک متصل می شود در حالی که طرف دیگر آن را به سمت آب می کشد. با انجام این کار، مولکول ها به طور موثر کثیفی و کثیفی را از لباس شما پاک می کنند. از آنجا، خاک یا معلق است

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. راز عجیب نخ ابریشم که به پروانه تبدیل شد
    2. ایران با تحریمها مبارزه می کند تا…
    3. کشف بزرگترین معدن الماس جهان در ایران!!
    4. با آویشن موبایل خود را شارژ کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.